Československo v letech 1938-1945
Muzeum holokaustu v Seredi
Přinášíme Vám fotografie z Muzea holokaustu v Seredi, které bylo otevřeno v lednu roku 2016 jako součást Muzea židovské kultury v Bratislavě. Vzniklo v prostorách bývalého pracovního a koncentračního tábora, odkud byli v období II. světové války deportováni slovenští Židé do pracovních a vyhlazovacích táborů.
Památník Ležáky - fotogalerie
Prohlédněte si fotografie z Národního kulturního památníku Ležáky, příspěvkové organizace pečující o trvalou vzpomínku na osadu Ležáky vyhlazenou 24. června 1942 německými nacisty. Stejně jako památník Lety u Písku, jsou i Ležáky spravovány Památníkem Lidice.
Petschkův palác - sídlo Gestapa 1939–1945
Monumentální novoklasicistickou budovu na nároží ulic Politických vězňů a Washingtonovy postavil pražský bankéř a vrchní finanční rada dr. Julius Petschek pro potřeby své banky s názvem Bankovní dům Petschek a spol. Rodina Petschků vlastnila i většinu severočeských uhelných dolů. Palác byl postaven v letech 1923-29 podle projektu architek...
Fotogalerie Okupace Ostravy v roce 1939
Zajímavé fotografie zachycující příjezd německých okupačních armád do Ostravy 15. března 1939 (od Petřkovic do Přívozu, vjezd do Vítkovic) a také dominanty města s nacistickou "výzdobou" v roce 1939.
Fotogalerie Romové v českých zemích ve 20. stol.
Fotogalerie k prezentaci Genocida Romů v českých zemích 1939-1945. Mapuje jednotlivé kroky vedoucí k perzekuci a postupné likvidaci českých Romů za II. světové války.
Fotogalerie Boj u Czajankových kasáren v Místku 14.3.1939
Prohlédněte si dobové fotografie Czajankových kasáren a dokumenty Jindřicha Káni z 8. pěšího pluku v Místku, který se postavil na odpor prvním okupačním jednotkám nacistických vojsk 14. března 1939.
Fotogalerie Pracovně výchovné tábory v Ostravě za protektorátu
Ještě před vznikem Protektorátu Čechy a Morava se z iniciativy vládních míst, která musela řešit náhlý vzestup nezaměstnanosti způsobený velkým přílivem českých uprchlíků z území zabraných na podzim 1938, objevily v Československu první náznaky organizovaného pracovního nasazení. Již v té době se o nezaměstnané začalo zajímat Německo, kde...
Fotogalerie Protektorát Čechy a Morava
Výnos Adolfa Hitlera ze 16. 3. 1939, kterým bylo území Čech a Moravy přičleněno k území Velkoněmecké říše. Protektorát Čechy a Morava (49 363 km2, 7 380 000 obyvatel) měl formálně autonomní správu, jeho vláda i státní prezident však byli podřízeni okupační moci. K zastupování zájmů Říše byl zřízen úřad říšského protektora v Čechách a na M...
- <<
- <
- 1
- >
- >>