
Termín přihlášení do soutěže EUSTORY se blíží!
Vážení učitelé, dovolte abychom Vám připomněli, že do 30. června 2013 přijímáme přihlášky do národního kola mezinárodní dějepisné soutěže pro studenty středních škol EUSTORY.
Vážení učitelé,
dovolte abychom Vám připomněli, že do 30. června 2013 přijímáme přihlášky do národního kola mezinárodní dějepisné soutěže pro studenty středních škol EUSTORY. Cílem soutěže je probudit u studentů středních škol zájem o historii a prostřednictvím jejich vlastního bádání v místě bydliště a na základě samostatného studia je přivést k přemýšlení o tom, čím se evropské národy ve svých dějinách odlišovaly či odlišují a co je naopak v minulosti spojovalo či stále spojuje.
Úspěšní řešitelé získají hodnotné ceny a možnost účasti na mezinárodních seminářích a zejména celoevropské letní akademii Eustory, kterou organizuje a plně financuje nadace Körber Foundation z Hamburku.
Dovolte, abychom Vám představili novinky posledního měsíce:
- soutěž EUSTORY podpořil ministr školství pan Petr Fiala udělením záštity a plánovanou účastí na slavnostním vyhlášení vítězných prací a předání cen
- podali jsme žádost o zařazení soutěže do Programu Excelence
- dohodli jsme partnerství soutěže s katedrami historie Univerzity Karlovy a Ostravské univerzity, které se budou podílet na hodnocení prací.
- v jednání je také zohlednění dobrého umístění při přijímacích řízeních na tyto univerzity
Všechny informace k soutěži včetně doporučení jak při práci postupovat a ukázek vítězných prací z předchozích let najdete na novém webu www.eustory.cz
Vaše dotazy zodpovíme prostřednictvím mailu, dotazy zasílejte na mail eustory@pant.cz
Plakáty k tisku na vaše školní nástěnky najdete v příloze článku ZDE
Děkujeme za Váš zájem a dosavadní podporu soutěže!
S pozdravy Občanské sdružení PANT

Související články
- EUSTORY výzva i pro učitele! (3.4.2013)
- Vyhlášení mezinárodní dějepisné soutěže EUSTORY!!! (3.4.2013)