Moderní-Dějiny.cz

Dějiny dělnického hnutí - díl II.

Publikováno: 27.2.2014, Aktualizováno: 15.3.2014 09:37

Nabízíme vám kvalitní digitální kopii stranického propagandisticko-vzdělávacího materiálu s názvem Dějiny dělnického hnutí, Díl II., který je  zaměřen naobdobí 1919 - 1948. Obsahuje unikátní archivní fotografie a tendenční texty s úryvky citátů předních stranických činitelů KSČ.

Dějiny dělnického hnutí - díl II.

Tento materiál vznikl v rámci projektu „Moderní dějiny do škol“, který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.

Vzdělávací příručka obsahuje unikátní fotografie z archivu ČTK, Ministerstva vnitra a stranického archivu KSČ. Je doplněn doprovodným tendenčním textem s úryvky citátů předních stranických činitelů KSČ. Tento propagandistický materiál byl vytvořen pro ideové vzdělávání mládeže a lidu v duchu marx-leninské ideologie.

Bibliografická citace: VÝTVAR - OBRAZOVÁ SLUŽBA NÁZORNÝCH POMŮCEK. Dějiny dělnického hnutí: Díl II. Období 1919 - 1948. Praha: Fotografia - obrazová služba. Obrazová galerie názorných pomůcek ve fotografii: Lidová universita v obrazech: Osnova, nápisové a průvodní texty, Oddíl X. soubor č. 19.

Fotografie a texty z dobové publikace mohou učitelé využít při přípravě zajímavých metodických materiálů pro své žáky, případně s nimi pracovat v hodině nebo semináři, mohou se stát také podkladem pro samostatnou práci či přípravu žáků. Fotografie si můžete okamžitě prohlédnout ve fotogalerii pod článkem. Kompletní digitální kopie tematicky uspořádaných souborů textů a fotografií najdete v příloze článku, přehledně a ve větším rozlišení vhodném pro tisk.

Přílohy

pdf
Dějiny dělnického hnutí - díl II.; text
Typ souboru: *.pdf | Velikost: 16,33 MB
Pro přístup k souboru musíte být přihlášen.
pdf
Dějiny dělnického hnutí - díl II.; fotografie
Typ souboru: *.pdf | Velikost: 22,36 MB
Pro přístup k souboru musíte být přihlášen.

Fotografie

Sjezd sociálně-demokratické levice v Praze roku 1921.Boje o Lidový dům.Prosincová generální stávka v r. 1920.Sjezd marxistické levice Slovenska a Zakarpatské Ukrajiny v Lubochni.Rudé právo informuje o ustavujícím sjezdu KSČ v květnu 1921.Ustavující sjezd KSČ v květnu 1921.Bohumír Šmeral - zakladatel Komunistické strany ČeskoslovenskaSociální poměry v buržoasní republice.Sociální poměry v buržoasní republice.Stávka v Tanwaldském okrese v roce 1924.Bouřlivé demonstrace v roce 1928.Rudý den 1928 v Praze. S. Gottwald v roce 1929 na V. sjezdu KSČ. S. Gottwald v roce 1929 na V. sjezdu KSČ. S. A. Zápotocký.Ant. Zápotocký za stávky v Mostě roku 1932.Ant. Zápotocký za stávky v Mostě roku 1932.Stávkové hnutí v době hospodářské krise.Stávkové hnutí v době hospodářské krise. Velká mostecká stávka v roce 1932. Velká mostecká stávka v roce 1932. Velká mostecká stávka v roce 1932. Střelba do dětí v Radotíně v r. 1930.Třídní boje v době zvýšeného ohrožení republiky.Třídní boje v době zvýšeného ohrožení republiky.Svoboda v buržoasní republice.Svoboda v buržoasní republice.Přísaha věrnosti československého lidu 22. září 1938.Mnichovská konference.Fašisté se snaží ujařmit terorem lid, opřeni o zrádnou buržoasii.Slovenské národní povstání.Pražské květnové povstání 1945.Rudá Armáda - Osvoboditelka.Vyhlášení prvního československého plánu.Václavské náměstí 25. února 1948

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT