Moderní-Dějiny.cz

Mimořádná možnost dodatečných přihlášek do mezinárodní dějepisné soutěže EUSTORY

Publikováno: 11.1.2015, Aktualizováno: 11.1.2015 17:11
Autor:

Vycházíme vstříc všem, kteří se obrátili na PANT s žádostí o výjimečné posunutí termínu podání přihlášek do letošního ročníku mezinárodní dějepisné soutěže EUSTORY, a termín prodlužujeme do 31. ledna 2015. Soutěž je zařazena MŠMT do programu Excelence, školy mohou za úspěšné žáky získat finanční podporu!

Mimořádná možnost dodatečných přihlášek do mezinárodní dějepisné soutěže EUSTORY

Eustory je zařazena mezi soutěže typu B vyhlašované MŠMT, letošní ročník je zasvěcen tématu „Příběh fotografie - Paměť a dějiny před i za objektivem“.

Soutěž je rovněž zařazena MŠMT do programu Excelence pro rok 2015, což znamená, že školy, jejichž student se v soutěži umístí, dostanou přiděleny finanční prostředky. Vše o vyhlášení programu se dočtete ZDE.

Finalisté národního kola mají šanci zapojit se do další mezinárodní studentské a badatelské spolupráce. Řada filozofických a pedagogických fakult českých vysokých škol vnímá účast v soutěži jako obrovské plus pro případné přijetí ke studiu v případě zvládnutých přijímacích zkoušek.

V předvánočním období se na občanské sdružení PANT (jakožto vyhlašovatele VIII. ročníku mezinárodní dějepisné soutěže pro studenty středních škol EUSTORY) obrátilo hned několik zástupců z řad pedagogů a studentů s dotazem na zvážení možného posunutí termínu podání přihlášek do letošního národního kola soutěže.

Rádi bychom vyšli těmto prosbám vstříc, nemůžeme ovšem poskytnout příliš času navíc. Soutěžní práce procházejí náročným hodnocením, slavnostní vyhlášení je třeba náležitě připravit a domluvit se sponzory, vzácnými hosty atd. Děkujeme tedy za pochopení.

Původně byl termín přihlášení do dějepisné soutěže EUSTORY stanoven k 31. prosinci 2014.
Mimořádně prodlužujeme termín odevzdání přihlášek do 31. ledna 2015.


V této souvislosti si dovolujeme zopakovat a připomenout:
Termín přihlášení: do soutěže je možné se tedy přihlásit do 31. ledna 2015 emailem na eustory@pant.cz.

Termín a způsob odevzdání: soutěžní práce je nutné zaslat do 15. února 2015.
Práce v jednom tištěném exempláři a v elektronické kopii na CD zašlete na adresu: Občanské sdružení PANT, Nábřežní 1272, 725 25 Polanka nad Odrou

Více informací o zadání soutěže, hodnocení atd. na www.eustory.cz

Kontakt na organizátora soutěže: milanhes@seznam.cz

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT