Moderní-Dějiny.cz

Kybernetická bezpečnost - stát, jednotlivec, škola?!

Publikováno: 19.3.2016, Aktualizováno: 19.3.2016 07:30
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Roman Pačka - specialista na kybernetickou bezpečnost se v rámci cyklu Mediální gramotnost pro učitele bude zabývat aktuálními riziky a hrozbami, které na nás míří z kyberprostoru. Jak je na téma připravena škola, dělá se něco v prevenci kyberšikany, vzniká nějaká koncepce vzdělávání těchto aktuálních témat? Více na akci, kterou pořádá Educa24 agency v Ostravě, Brně, Olomouci a Valašském Meziříčí.

Kybernetická bezpečnost - stát, jednotlivec, škola?!

Zveme vás na další seminář z cyklu Mediální gramotnost pro učitele, který řeší aktuální otázky kybernetické bezpečnosti, kyberšikany a koncepci vzdělávání těchto témat včeském školství.

Program a témata:
Jaká kybernetická rizika a hrozby ohrožují dnešní společnost a jak se změnilo vnímání kybernetické bezpečnosti z pohledu státu?
• Globální posun v zajišťování kybernetické bezpečnosti
• Působení Islámského státu v kyberprostoru a radikalizace mladých lidí v kyberprostoru
• Analýza a představení nejzranitelnějších cílů kybernetických útoků. Jak se bránit kybernetickým útokům z pohledu jednotlivce?
• Základy digitální hygieny
• Bezpečnostní desatero dle Národního centra kybernetické bezpečnosti (NCKB). Jakým způsobem navyšuje Česká republika osvětu v problematice kybernetické bezpečnosti?
• Přehled vzdělávacích aktivit v oblasti kybernetické bezpečnosti
• Seznámení s výsledky pilotní fáze interaktivního modulu „Digitální stopa“, zaměřeného na prevenci kyberšikany ve školách. Jak vypadá nová česká koncepce vzdělávání v problematice kybernetické bezpečnosti a k čemu má sloužit?
• Seznámení s návrhem koncepce vzdělávání v problematice kybernetické bezpečnosti

Pokud máte zájem dozvědět se více, přihlašte se na některý z níže uvedených termínů.

Ostrava: 1. 4. 2016, Hlavní třída 1196/27, Ostrava-Poruba (Palác Eset)
Brno: 8. 4. 2016, ZŠ Husova, Husova 17, Brno
Olomouc: 15. 4. 2016, Fakultní ZŠ Olomouc, Hálkova 4, Olomouc
Valašské Meziříčí: 22. 4. 2016, ZŠ Šafaříkova, Šafaříkova 726, Valašské Meziříčí

Účastnický poplatek 600,- Kč.

Občerstvení: káva, čaj, sandwich. Akreditováno MŠMT - účastníci obdrží certifikát.
Přihlášky na www.educa24.cz nebo mailem na vzdelavani@educa24.cz.
Poplatek je třeba zaslat na účet 3027229001 / 5500, jako variabilní symbol uveďte
IČ školy.

Program semináře:
8:00 registrace
8:30 zahájení
13:30 ukončení

Přihlášku si stáhněte v příloze článku.

Lektor Roman Pačka
Absolvent bezpečnostních a strategických studií na MU Brno a George C. Marshall European Center for Security Studies. Pracuje v Národním centru kybernetické bezpečnosti, zastává pozici národního experta pro kybernetickou bezpečnost při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a národního styčného úředníka České republiky v Evropské agentuře pro bezpečnost sítí a informací (ENISA). Specializuje se na bezpečnostní hrozby, politiku a strategii v kyberprostoru.

Mgr. Jiří Hruška
Educa24 agency
+420 603 117 848

Přílohy

docx
Přihláška na seminář
Typ souboru: *.docx | Velikost: 0,05 MB | Stáhnout soubor...

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT