Moderní-Dějiny.cz

Jarní semináře pro učitele z dílny Paměti národa

Publikováno: 10.4.2019, Aktualizováno: 2.5.2019 16:02
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Post Bellum vás srdečně zve na tři semináře, které proběhnou v dubnu a květnu v Praze a Olomouci.

Jarní semináře pro učitele z dílny Paměti národa

Výchovně – dramatický workshop Lidi to tak nenechaj nabízí zážitkovou a metodickou část: vžijete se do uvažování jednoho studenta v rychle se měnícím poválečném Československu, který stojí před důležitým rozhodnutím. Co všechno musel vzít v úvahu? A co bylo v sázce? Libreto workshopu je postaveno na skutečném příběhu zaznamenaném na portálu Paměť národa. V metodické části se zblízka podíváme na použité metody a ukážeme si, jak se dají aplikovat do Vašich hodin.
Cena semináře (včetně občerstvení a oběda): 300,- Kč

Deváťák Tomáš Polena vytvořil se spolužáky autorský komiks na základě vyprávění pamětníka Antonína Otty, se kterým se setkal v projektu Příběhy našich sousedů. Metodička Dáša Erbenová komiks doplnila pracovními listy a sérií nápadů, jak vzniklý sešit využít ve výuce. Vše Vám osobně představí na semináři Břemeno: žákovský pohled na dějiny 20. století v komiksu. Kromě nápadů a inspirace si odnesete i svůj výtisk metodického sešitu.
Cena semináře (včetně občerstvení): 200,- Kč

Termín a místo konání:

Břemeno: pátek 26. dubna 2019, 10.30 – 12.00 ve Skautském institutu v Praze (1. patro, místnost Studio)

Lidi to tak nenechaj: pátek 10. května 2019, 10.00 – 14,00 hod. ve Skautském institutu v Praze (1. patro, místnost Studio)

Lidi to tak nenechaj: pátek 17. května 2019, 10.00 – 14,00 hod. v Pevnosti poznání v Olomouci

 

Přihlaste se zde: https://forms.gle/BTfQ2LVsNy3r3N3R7

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT