Propaganda
Fašistická propaganda
Prezentace analyzuje fungování fašistické propagandy v Itálii, a to jak obecně, tak i na konkrétních případech. Pozornost je věnována propagandě ve volném čase, v rozhlase, časopisech, denním tisku a v kinematografii, zejména v dokumentech a filmových týdenících. Příslušná kategorie je doplněna dobovým obrazovým a fotografickým materiálem...
Julius Fučík – Reportáž, psaná na oprátce
Modelová hodina literatury pro střední školu nabízí možnost, jak pracovat s tématem Fučíkovy osobnosti, díla a kultu, nabízí pracovní list pro studenty, prezentaci s odkazy na filmové ukázky, otázky i úkoly pro žáky. Autorkou je studentka bohemistiky Ostravské univerzity.
Válečná propaganda za 1. světové války
Tato výkladová prezentace se snaží podat celkový pohled na plakátovou tvorbu během 1. světové války. Objasňuje jednotlivá období i různé motivace válčících států pro tvorbu plakátů - zdůrazňování duchovní nadřazenosti vlastního národa, historické hodnoty, vojenské úspěchy, imperiální minulost, ekonomické důvody apod.
Válečná propaganda za 1. světové války - pracovní list
Pracovní list je navazujícím materiálem ke stejnojmenné prezentaci. Obsahuje dva slavné plakáty (jeden americký a jeden francouzský), ke kterým je přiřazeno celkem třináct otázek pro žáky a studenty.
Protokoly sionských mudrců
Studie je věnována jednomu z nejznámějších antisemitských pamfletů, Protokolům sionských mudrců. V centru pozornosti je jejich vznik, šíření, stálá popularita a také jejich využití v dnešní době, především v muslimském světě. Jedna z kapitol se zabývá vztahem nacistické ideologie a Protokolů.
Hitler a jeho smečka v karikaturách Borise Jefimova
Sada pracovních listů k interpretaci karikatur významného ruského kreslíře a karikaturisty Borise Jefimova. Vznikaly během 40. let 20. století a s neodmyslitelným černým humorem a sarkasmem zobrazují Adolfa Hitlera i muže z jeho okolí, glosují průběh války či zrůdné teze nacistické ideologie.
Filmová propaganda v době studené války
Vybrané ukázky pocházejí především z produkce nejvýznamnějších tvůrců propagandistických filmů z období studené války: Spojených států amerických, Německa a Sovětského svazu.
Filmová propaganda do roku 1938
Pracovní list se zaměřuje na propagandistické a manipulativní filmy především z období první světové války. Jelikož byl film v této době v plenkách a rafinovanost použitých postupů nebyla nikterak velká, měl by rozbor vybraných snímků být jednodušší než u pozdějších období.
Filmová propaganda v letech 1938-1945
Pracovní list se zaměřuje na období druhé světové války, jež bylo na propagandu obzvláště plodným. V jednohodinové verzi se zaměřuje na animovanou propagandu, ve dvouhodinové pak přidává srovnání s propagandistickými týdeníky a dalšími polodokumentárními díly.
Propaganda - představení fenoménu
Pojem propaganda je často a v různých souvislostech zmiňován, aniž by používání tohoto termínu bylo podloženo skutečnými znalostmi o něm. V této shrnující studii autorka nabízí čtenáři základní představení fenoménu propagandy.
Pracovní listy ke knize Čeští spisovatelé korejským dětem
Pracovní listy obsahující otázky k úvodnímu textu a vybraným básním z knížky Čeští spisovatelé korejským dětem, kterou vydalo Státní nakladatelství dětské knihy v roce 1952. Otázky a úkoly, které usnadňují interpretaci básní vedou studenty k pochopení některých důležitých principů propagandistické literatury 50. let, jako je černobílé zob...
- <<
- <
- 1
- >
- >>