Moderní-Dějiny.cz

Zapojte se do soutěže Československo 1948-1989 od Wikimedia ČR

Publikováno: 2.12.2020, Aktualizováno: 17.4.2021 01:03
Rubrika(y): Aktuality
Autor: (red)

Spolek Wikimedia Česká republika 17. listopadu spustil soutěž Československo 1948–1989, ve které jde o přidávání informací, fotografií a obrázků na Wikipedii souvisejících s totalitním režimem. Soutěž je vhodná pro zkušené editory i nováčky. Šest vylosovaných si odnese poukazy do knihkupectví.

Zapojte se do soutěže Československo 1948-1989 od Wikimedia ČR

Soutěž je součástí stejnojmenného WikiProjektu určeného nejen wikipedistům, ale i žákům a studentům. Jeho cílem je rozšiřovat články a získávat fotky související s obdobím 1948 – 1989 v Československu. Věříme totiž, že toto období si nejen v osnovách českých škol, ale i na Wikipedii zaslouží mnohem více pozornosti.Jste nadšený učitel dějepisu, občanky nebo literatury? Pokud máte zájem zapojit se s vašimi žáky do projektu, pište na e-mail lucie.schubert@wikimedia.cz. Spolek školám nabízí více způsobů zapojení, které mohou být velmi přizpůsobeny potřebám dané školy a jejích žáků/ studentů. Např:

  • Společně můžeme organizovat editatony (workshopy psaní Wikipedie) na míru a jiné události určené žákům a studentům, kteří se na nich naučí, jak pracovat s informacemi nejen na internetu, se zdroji, jak psát na Wikipedii, přispívat na Commons.
  • Kromě editatonů a psaní, se můžeme zaměřit i na fotky (které mohou studenti shánět např. i s pomocí lokálních muzeí).
  • V projektu chceme zpracovávat témata nejen celostátního, ale i lokálního významu (např., jak probíhala daná událost v konkrétním městě atp.).
  • Nejde jen o politiku, ale i např. o kulturu, vědu atp. této doby.
  • Spousta lidí z Wikipedie čerpá. Pokud se promile z nich stane i editory, bude to skvělé.

 

 

Odkaz na související WikiProjekt Československo 1948–1989 ZDE 

Odkaz na soutěž Československo 1948–1989 ZDE

Odkaz na událost soutěže na Facebooku ZDE

 

 

 


 

 

 


 

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT