Moderní-Dějiny.cz

Vzkaz a poděkování syna Pavla Tigrida, Grégoryho

Publikováno: 8.10.2012, Aktualizováno: 14.10.2012 20:23
Rubrika(y): Výstavy
Autor: (red)

Milý a povzbuzující vzkaz syna Pavla Tigrida, Grégoryho, který zhlédl výstavu „Pavel Tigrid: slovy proti totalitám“ v elektronické podobě před jejím slavnostním odhalením.

Vzkaz a poděkování syna Pavla Tigrida, Grégoryho

Dnes ráno jsem ve své elektronické poště objevil Váš e-mail, který obsahoval celou výstavu, věnovanou mému otci. Co říci jiného než to, že mě hluboce dojala obdivuhodná práce, kterou jste Vy a vaši kolegové vytvořili.

Momentálně jsem ve své kanceláři, ale doma si výstavu ještě znovu podrobně prohlédnu. Už nyní však můžu říct BRAVO -  zaujala mě totiž jak skvělá grafická úprava a typografie, tak celkové barevné ztvárnění výstavy. Plně si uvědomuji tu obrovskou práci, která vedla k tak skvělému výsledku. […]

Ještě jednou prosím přijměte mé srdečné díky za tuto Vaši výjimečnou aktivitu a pozdravujte ode mne paní ředitelku Zdeňku Průšovou a všechny kolegy.

Hodně štěstí 4. října!
S přátelským pozdravem
Grégory Tigrid

 

J’ai découvert ce matin dans votre mail le contenu de l’exposition consacrée à mon père, et que dire d’autre, sinon que je vous suis profondément reconnaissant pour tout ce travail admirable que vous et vos collègues ont fourni !

Je suis au bureau pour l’instant, donc je n’ai eu l’occasion que de le parcourir rapidement, avant de le consulter ce soir entièrement, à la maison.

Mais je peux déjà vous dire bravo pour le superbe graphisme, le choix typographique, celui des couleurs etc... Je mesure l’immense somme de travail que cela représente pour arriver à un résultat aussi réussi. […]

Veuillez, encore une fois, cher M. Radim, accepter mes sincères remerciements pour votre magnifique action, et transmettre toute ma sympathie et mes meilleures salutations à Mme Prusova et toute votre équipe.

Bonne chance pour le 4 octobre !
Veuillez trouver ici l'assurance de mon amitié,
Grégory Tigrid

Související články

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Související články

11.4.

Svědectví Pavla Tigrida - pracovní list

Studenti se při práci s pracovním listem seznámí s informacemi o jedné z největších osobností československého...
26.8.

Termíny putování výstavy o Pavlu Tigridovi ve školním roce 2013/2014

Termíny putování výstavy ve školním roce 2013/2014 a podmínky pro vystavující školy. Tato výstava vznikla v rá...
8.10.

Vernisáž výstavy pro školy PAVEL TIGRID: SLOVY PROTI TOTALITÁM

Ve čtvrtek proběhla na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě vernisáž výstavy, která mapuje životní osudy...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT