Moderní-Dějiny.cz

Střední Evropa, Rusko, Kavkaz – cyklus akcí Polského institutu

Publikováno: 22.10.2011, Aktualizováno: 24.3.2012 11:43
Rubrika(y): Doporučujeme

V listopadu a prosinci Polský institut v Praze spolu s českými partnery připravil řadu akcí a publikací věnovaných střední a východní Evropě, Kavkazu a Rusku v historické i současné perspektivě.

Střední Evropa, Rusko, Kavkaz – cyklus akcí Polského institutu

Řadu zajímavých textů na toto téma najdete v tematických číslech dvou časopisů: Kontexty a Babylon.

3. listopadu se v Praze hned dvakrát představí dva hosté z Polska: nynější velvyslanec Polska v Moskvě Wojciech Zajączkowski a také expert na Kavkaz Wojciech Górecki, který byl před třemi lety členem Nezávislého mezinárodního výboru pro zkoumání příčin konfliktu v Gruzii. Nejdříve se zúčastní panelu o evropské východní politice v rámci symposia Česká zahraniční politika na MZV a večer budou v Evropském domě diskutovat o „Rusku a národech“, dějinách a současnosti impéria viděných z perspektivy ne-ruských národů na jeho perifériích.

Setkání bude zároveň prezentací stejnojmenné knihy, jejíž recenzi najdete ZDE

29. listopadu se bude v Polském institutu v Praze promítat dokumentární cyklus o Náhorním Karabachu "Bolavá místa Jižního Kavkazu". Můžete diskutovat s autorkou cyklu, novinářkou Petruškou Šustrovou.

Konečně 1. prosince se v Brně na Fakultě sociálních studií uskuteční konference Střední Evropa a Rusko, kterou organizuje sdružení PANT. Mezi hosty se objeví i profesor Andrzej Nowak, autor knihy "Impérium a ti druzí", vydané vloni v češtině.

Pozvánku na první akci - besedu o „Rusku a národech“ najdete v příloze.

Více informací najdete na webu Polského institutu


 

Přílohy

pdf
Typ souboru: *.pdf | Velikost: 0,50 MB | Stáhnout soubor...

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

Aktualizováno: 28.9.2023 15:16 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

V pátek 22. září 2023 byly v ostravském Centru PANT vyhlášeny výsledky české verze celoevropské soutěže EUSTORY a vítězové byli oceněni iPhony, knižními, finančními odměnami a jejich tutoři ročním bezplatným předplatným časopisů D...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT