
Soutěžní práce do Příběhů 20. století můžete odevzdávat do konce března!
Vždy, když začnou vaši blízcí vzpomínat, řeknete si „to by se mělo nahrát“? Stále máte příležitost, na příští návštěvě stačí na mobilu nahrávat a můžete vyhrát iPhone6 nebo 50 000 korun. Soutěžte sami nebo v týmu. Termín pro odevzdání soutěžních prací do letošního ročníku Příběhů 20. století jsme posunuli do 31. března 2017!
Jiř IV. ročník největší dokumentaristické soutěže v České republice Příběhy 20. století organizují neziskové organizace Post Bellum a PANT. Zapojit se může každý, kdo se zaregistruje na www.pribehy20stoleti.cz a uloží zde svůj soutěžní příspěvek – autorskou audio či video nahrávku pamětníka spolu s textovým zpracováním příběhu. Soutěží se ve třech kategoriích: žákovské (od 13 let), studentské (od 16 let) a dospělé (od 19 let). Pro soutěžící organizátoři chystají odborná a technická školení.
Objevte příběh své rodiny
Ptejte se příbuzných na jejich životní příběh. Nebojte se zeptat na celý život, od zážitků z dětství.
Natočte vyprávění lidí, kterých si vážíte
Využijte soutěž jako příležitost osobně si popovídat s člověkem, kterého si vážíte!
I místa mají své příběhy
Znáte místo, které je spjato se zajímavým příběhem? Ptejte se lidí, kteří v jeho okolí bydlí, a sestavte např. pamětnickou mozaiku.
Registrace a harmonogram
Registrace účastníků soutěže probíhá již nyní na stránkách www.pribehy20stoleti.cz.
Soutěžní příspěvky je možné odevzdávat do 31. března 2017.
V průběhu dubna a května bude probíhat hodnocení soutěžních příspěvků a hlasování o Cenu veřejnosti, výsledky soutěže oznámíme v průběhu května 2017.
Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční tradičně v Národním památníku na Vítkově.
Ceny pro účastníky a vítěze
Každý účastník soutěže obdrží elektronický Certifikát o účasti v soutěži a DVD rozhlasových dokumentů „Příběhy 20. století“.
Vítěz žákovské (13–15 let) a Studentské (16–18 let) kategorie získá iPhone 6, vítěz Dospělé kategorie 50 000 Kč. Soutěžící, kteří se umístí na 2.–5. místě, obdrží zajímavé věcné ceny.
Prostudujte si pravidla! Všechny potřebné informace, včetně soutěžních příspěvků z minulého roku, najdete na www.pribehy20stoleti.cz. Případné dotazy směřujte na katerina.stedra@postbellum.cz
Dejte o soutěži vědět svým známým prostřednictvím Facebooku. Letáček k soutěži si stáhněte v PDF v příloze článku.
V letošním školním roce bude rovněž již počtvrté udělena Cena Evy Vláhové za svědectví o komunismu 50. let. Ta je udělována studentovi či studentům, kteří do Příběhů 20. století odevzdají nejzajímavěji zpracované práce na téma osudů československých občanů pronásledovaných komunistickým režimem v 50. letech 20. století.
Podrobnosti o Ceně Evy Vláhové a posledních laureátech čtěte ZDE
Soutěž pořádají nezisková sdružení:
Post Bellum
Sněmovní 7, 118 00 Praha 1
Sbírka PAMĚT NÁRODA
a
Spolek PANT
Nábřežní 1272/2a, 725 25 Polanka nad Odrou
Portál Moderní dějiny.cz
Hlavní partneři:
Crocodille, Petr Pudil, Jan Dobrovský
Partneři:
Ústav pro studium totalitních režimů a Scio
Hlavní mediální partneři:
Česká televize, Český rozhlas, Deník
Soutěž podporují:
Židovské muzeum v Praze • Conditio humana, o. s. • Památník Terezín • Antikomplex, o. s. • Národní muzeum • LOS, o. s. • Skautský institut • Memoria, o. s. • Senivia.cz • Katedra dějin a didaktiky dějepisu PedF UK • Post Bellum SK • MojePlacky.cz • Dobrá škola