Moderní-Dějiny.cz

Seminář ÚSTRu pro učitele SOŠ a SPŠ v Opavě

Publikováno: 17.11.2015, Aktualizováno: 21.11.2015 10:22
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Zveme učitele SOŠ a SPŠ z Moravskoslezského kraje či okolních krajů na seminář o národních identitách. Pořádá ho ve spolupráci s Ústavem pro výzkum totalitních režimů v pátek 27. 11. 2015 Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě.

Seminář ÚSTRu pro učitele SOŠ a SPŠ v Opavě

Vážené kolegyně a kolegové,
jistě mi dáte za pravdu, že pokud učíte dějepis a jiné společenské vědy na SPŠ či SOŠ (tedy na středních školách negymnazijního typu), a chcete získat aktuální povědomí o tom, co právě v oboru "frčí", jste omezeni mj. tím, že žijete a pracujete 400 km od hlavního města, kde je poněkud snazší metodické inovace vnímat a na různých školeních dalšího vzdělávání učitelů načerpat. Takové možnosti nabízí třeba pražský Ústav pro studium totalitních režimů, který se kromě koncentrace na soudobé dějiny soustředí na metodologickou pomoc ve výuce dějepisu a příbuzných oborů.

Od tohoto roku lze ale zvolit jiný postup. Pracovníci USTR přijedou za námi do krajů! Jednou z prvních vlaštovek je workshop pořádaný na naší škole 27. listopadu 2015 od 9 do 14 hodin, který povede metodik Ústavu pro výzkum totalitních režimů v Praze Mgr. Jaroslav Pinkas. Celý blok věnující se metodám výuky národních identit v dějepise a příbuzných společenskovědních předmětech (občanská výchova, základy společenských věd, dějiny výtvarné kultury apod.) se bude odehrávat v opavské střední průmyslové škole, dostupné do jedné hodiny od vašeho bydliště!

Pozvánku na akci najdete ve fotogalerii pod článkem.

Přihlaste se prosím co nejdříve, protože kapacita je omezená 20 účastníky.

S přátelskými pozdravy

Mgr. Dieter Schallner
zástupce ředitele pro uměleckoprůmyslové obory
Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace,
Praskova 399/8
746 01 Opava

Fotografie

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XIV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.2.2023 15:17 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XIV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, vyhlašujeme XIV. ročník mezinárodní soutěže Eustory pro středoškoláky. Téma letošního ročníku zní: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jed...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2023 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT