Moderní-Dějiny.cz

Nové metody výuky holocaustu - seminář pro učitele Jihočeského kraje

Publikováno: 12.1.2015, Aktualizováno: 14.1.2015 08:28
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Jednodenní seminář pořádaný NIDV a Památníkem mučedníků a hrdinů holocaustu Yad Vashem v Jeruzalémě za podpory MŠMT pro pedagogy společenskovědních předmětů na středních odborných školách a středních odborných učilištích v Jihočeském kraji.

Nové metody výuky holocaustu - seminář pro učitele Jihočeského kraje

Seminář se koná v pondělí 19. ledna 2015 od 10.00 do 17.00 hodin v Českých Budějovicích  na adrese B. Němcové 49/3 (Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje), místnost č. 325.

Seminář poskytne mj. příležitost k prezentaci nového didaktického materiálu „Děvčata z pokoje č. 28“, který za autorský kolektiv představí praktikující učitel dějepisu PhDr. Milan Hes

Dalšími lektory jsou paní Miriam Mouryc z Památníku Yad Vashem a pan Martin Šmok z USC Shoah Foundation Institute v ČR. Kulatého stolu se zúčastní rovněž pan Petr Lhotka, bývalý historik Muzea romské kultury v Brně.

Účast na semináři je zdarma. Pro účastníky a účastnice, kteří/které se mohou hlásit do naplnění kapacity, je rovněž po dobu semináře zajištěno občerstvení. Jedná se o jediný seminář realizovaný v České republice pro pedagogy za účasti významných odborníků na otázku holocaustu. Přednášející budou diskutovat mimo jiné na témata, jakým způsobem využívat vyučování o holocaustu v boji proti předsudkům.

Možnosti přihlášení na seminář:
Kontakt na p. Miloslava Poese, vedoucího Krajského pracoviště NIDV České Budějovice: poes@nidv.cz, 775 571 613
Odkaz na stránku, na níž je možné podat přihlášku: www.nidv.cz (programová nabídka/ pracoviště České Budějovice/oblast 04 střední vzdělávání /období 2. pol. 2014/ číslo semináře T46-04-13-142)

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

Aktualizováno: 28.9.2023 15:16 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

V pátek 22. září 2023 byly v ostravském Centru PANT vyhlášeny výsledky české verze celoevropské soutěže EUSTORY a vítězové byli oceněni iPhony, knižními, finančními odměnami a jejich tutoři ročním bezplatným předplatným časopisů D...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2023 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT