Moderní-Dějiny.cz

Lech Wałęsa - beseda s učiteli

Publikováno: 19.9.2016, Aktualizováno: 24.9.2016 18:36
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)
Educa24 agency zve učitele na mimořádné setkání s bývalým prezidentem Polské republiky a nositelem Nobelovy ceny za mír Lechem Wałęsou, který 7. října 2016 navštíví Slezsko a pobeseduje s učiteli dějepisu na téma moderních dějin. Před setkáním s Lechem Wałęsou promluví historik Petr Blažek na téma Specifika polských moderních dějin.
Lech Wałęsa - beseda s učiteli
Lech Wałęsa byl jednou z ústředních osobností polské Solidarity - odborového organizace a později politického hnutí, které zahájilo reformní dialog s polskou komunistickou stranou a vládou. Solidarita a její vedení tak přispěli k zavedení demokratických principů v životě Polska a k pádu komunistického režimu v celém východním bloku.
 
Mimořádné setkání s touto výraznou osobností polských dějin proběhne dne 7. 10. 2016 (pátek) v prostorách Buly Arény Kravaře (společenský sál).
 
Před setkáním s Lechem Wałęsou vystoupí historik Petr Blažek z Ústavu pro studium totalitních režimů, který pohovoří na téma Specifika polských moderních dějin a zhodnotí také roli polského exprezidenta v jejich zásadních událostech. Beseda bude tlumočena z/do polštiny, zveme všechny učitele dějepisu a zájemce o moderní historii.
 
Program:
8:30 - 9:00 registrace účastníků
9:00 - 11:30 / I. část přednášky
11:30 - 12:30 oběd
12:30 - 14:00 II. část přednášky + diskuse s účastníky
pauza
16:00 - 17:00 beseda s Lechem Wałęsou
 
Účastnický poplatek 800,- Kč zahrnuje oběd, 2x coffee break.
 

Pozvánku si prohlédněte ve fotogalerii článku.
 
Těšíme se na Vás!
 
Mgr. Jiří Hruška
Educa24 agency
+420 603 117 848

Fotografie

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Slavnostní vyhlášení 10 nejlepších prací soutěže Eustory

Aktualizováno: 6.9.2023 12:03 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Slavnostní vyhlášení 10 nejlepších prací soutěže Eustory

"Tento rok české verze celoevropské soutěže EUSTORY byl zcela mimořádný, a to nejen díky rekordnímu počtu předložených prací. Gratulujeme tedy všem, kteří své práce odevzdali", říká o hodnocení jeden z organizátorů Jan Vilém Rajne...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2023 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT