Moderní-Dějiny.cz

Knihy, které by neměly chybět v žádné knihovně!

Publikováno: 9.12.2014, Aktualizováno: 18.12.2014 07:40

Občanské sdružení PANT Vám bude nově nabízet knihy, které jsou pro orientaci v moderních dějinách zásadním a inspirativním zdrojem informací. Zahájili jsme vlastní nakladatelskou činnost a otevíráme specializovaný e-shop. Startujeme knihou slavné americké historičky Anne Applebaumové „Mezi Východem a Západem“.

Knihy, které by neměly chybět v žádné knihovně!

Občanské sdružení PANT ani portál Moderní dějiny nejsou napojeny na stálý příjem státních financí a nemáme ani bohatého strýčka. Nechceme však jen natahovat ruku o pomoc či plakat, ale snažíme se vymýšlet a rozvíjet vlastní činnost, která by přinesla finanční prostředky pro naše neziskové aktivity. Náš záměr se stal realitou, z čehož máme upřímnou radost. Vedle vlastní nakladatelské činnosti – edice Moderní dějiny – jsme právě spustili ostrou verzi specializovaného knižního e-shopu. Zatím jsou v nabídce tři knihy slavné autorky Anne Applebaumové, držitelky Pulitzerovy ceny za knihu Gulag. Naše první kniha z edice Moderních dějin „Mezi Východem a Západem“, kniha „Železná opona“ a kniha "Gulag" (obě z nakladatelství Beta-Dobrovský/Ševčík).


Naším záměrem je vytvořit specializované nakladatelství a provozovat knižní e-shop, který bude nabídkou titulů garantovat nejvyšší kvalitu. Během krátké doby budou přibývat další tituly z nabídky různých nakladatelství. Každá ze zařazených knih musí splňovat zásadní kritérium – bude se jednat o titul s tématem moderních dějin, který patří do každé školní knihovny nebo soukromé knihovny toho, kdo se dějinám věnuje a jsou jeho vášní. Věříme, že Vás naše nabídka i smysl této nové aktivity zaujme a budete našimi tituly pravidelně doplňovat knihovny své i knihovny vašich škol.

KOUPÍ KNIHY NA NAŠEM E-SHOPU PODPOŘÍTE ČINNOST PANTU A PORTÁLU MODERNÍ DĚJINY.CZ

Pro představení knih Anne Applebaumové jsme připravili tato čtení a povídání s překladatelkou Petruškou Šustrovou:
Knihcentrum Ostrava Dům knihy, Smetanovo náměstí
5. prosinec od 18,00
Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha
9. prosinec, 19:00 – 21:00
Antikvariát a klub FIDUCIA, Nádražní 615/30, Ostrava
12. prosince od 18,30

Pokud si každý uživatel portálu Moderní dějiny.cz od nás ročně koupí aspoň dvě knížky, budeme schopni i nadále zdarma poskytovat veškerou nabídku a vytvářet další materiály pro výuku bez ohledu na pomoc státu!

Kniha „Mezi Východem a Západem“ vypadá jako reportáž z cest Anne Applebaumové po rozpadajícím se Sovětském svazu od Kaliningradu po Oděsu. Najdeme v ní však řadu hutných historických vhledů týkajících se míst, kde právě pobývá, a dějin národů, mezi jejichž příslušníky se právě pohybuje. Kniha poprvé vyšla v roce 1994, ale například v Británii se právě nyní rozhodli vydat ji znovu. Je totiž neuvěřitelně aktuální a dopovídá mnohé k úvahám o tom, jak se utvářely a jak se reflektovaly národy někdejšího Sovětského svazu v době, kdy se toto impérium rozpadalo. Kniha navíc poskytuje řadu námětů k přemýšlení o tom, co je nacionalismus a jaké jsou jeho kořeny. Vidíme, jak mnohdy je nacionalismus stavěn na pochybných základech legend, mýtů či špatně pochopených polopravd. Čtenář se dozvídá to podstatné o dějinách zemí, o nichž toho většinou v Česku zrovna moc nevíme, ačkoliv nás v minulosti významně ovlivnily, a to trvá až dodnes.

Kniha „Železná opona. Podrobení východní Evropy 1944 – 1956“ je novým dílem Anne Applebaumové, která přehledně popisuje vznik komunistických režimů a do detailu líčí každodenní život za železnou oponou. Po skončení druhé světové války došlo k novému politickému i faktickému rozdělení evropského kontinentu. Hlavním strůjcem změn byl Sovětský svaz, pod jehož důslednou kontrolou se postupně ocitla velká část východní a střední Evropy. Stalin a jeho tajná policie se všemi prostředky snažil přetransformovat tucet rozdílných zemí do jednotného politického a ideologického systému – komunismu. Kniha právě vychází v nakladatelství Beta-Dobrovský, Ševčík, Praha-Plzeň.

Obě knihy jsou skvělým doplněním informací o prostoru, který leží na východ od nás a který měl, má a jednoznačně bude mít významný vliv na situaci celé Evropy a nepochybně také naší země.

Náš e-shop můžete navštívit ZDE

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!!!

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT