Moderní-Dějiny.cz

Karel Hvížďala - Pasti české žurnalistiky

Publikováno: 4.12.2011, Aktualizováno: 18.3.2012 17:58

V rámci doprovodného programu IV. ročníku konference I mlčení je lež se můžete v ostravském Klubu Fiducia setkat s novinářem a mediálním analytikem Karlem Hvížďalou. Beseda se uskuteční 8.12. od 19:30 hod.

Karel Hvížďala - Pasti české žurnalistiky

Karel Hvížďala bude ve čtvrtek 8.12. 2011 od 19:30 v ostravském Klubu Fiducia debatovat o reflexi politických a historických témat v českých médiích. Tomuto tématu se věnuje celoživotně, s jeho komentáři se můžete pravidelně setkávat např. na blogu Aktualne.cz případně na Neviditelném psu.

Hvížďala byl od roku 1966 reportérem týdeníku Mladý svět, v  letech
1971–1977 pracoval jako redaktor nakladatelství Albatros, v  roce 1978 emigroval do SRN. Žil v Bonnu a byl zaměstnán v Rádiu Svobodná Evropa, spolupracoval mj. též s rozhlasovými stanicemi Deutsche Welle a Deutschland Funk. V květnu 1990 se vrátil do Prahy a nastoupil v redakci deníku Mladá fronta jako šéfreportér, na podzim 1994 založil časopis Týden a stal se jeho šéfredaktorem. Od roku 1999 je ve svobodném povolání. Autor přes dvaceti knih rozhovorů, pěti próz, řady rozhlasových her, dvou knih o médiích, nyní připravuje k vydání knihu esejů. Publikoval řadu knižních rozhovorů s významnými osobnostmi české kultury, v nichž se snažil dokumentovat existenci a charakter svobodného myšlení v podmínkách nesvobody či života v exilu (Václav Havel, Karel Schwarzenberg, Iva Kotrlá, Karol Sidon, Jiří Suchý aj.).

Pokud jste přímo z Ostravy nebo alespoň někde v dosahu, nenechte si rozhodně setkání s tímto inspirativním člověkem ujít.
 

 

 

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

Aktualizováno: 28.9.2023 15:16 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

V pátek 22. září 2023 byly v ostravském Centru PANT vyhlášeny výsledky české verze celoevropské soutěže EUSTORY a vítězové byli oceněni iPhony, knižními, finančními odměnami a jejich tutoři ročním bezplatným předplatným časopisů D...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2023 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT