Moderní-Dějiny.cz

Jarní škola občankářů na téma migrace - pokračování

Publikováno: 27.5.2016, Aktualizováno: 27.5.2016 06:09
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd zve učitele k účasti na volném pokračování Jarní školy občankářů – Fenomén migrace jako téma výuky občanské výchovy a společenských věd, která se uskuteční v pátek 3. června 2016 v Praze. Veškeré informace k akci, program i kontakt na přihlášení najdete v článku.

Jarní škola občankářů na téma migrace - pokračování

Kdy: pátek 3. 6. 2016, a to od 9,00 do cca 15,00 hodin

Kde: Velký sál Pedagogické fakulty UK, Magdalény Rettigové 47/4 Praha 1

Program:
Doc. Zdeněk Uherek, ředitel Etnologického ústav AV ČR: Integrace cizinců v Evropě
V souvislosti se současnými zvýšenými migračními aktivitami do Evropy se často otevírá téma integrace cizinců. Přestože se jedná o téma, které se ve společenských vědách s různou intenzitou řeší už bezmála 150 let, jedná se o problematiku stále nevyčerpanou už i proto, že se podstatně mění společnost, do níž se cizinci integrují a představy majority, co to je být integrován. Přednáška představí nejdůležitější přístupy k problematice integrace a nejvýznamnější otázky, které si v souvislosti s tímto tématem klademe.

Kristýna Anderlová, právnička Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR): Je každý uprchlík migrant nebo každý migrant uprchlík?
O tom, jestli a proč je třeba tyto mediálně propírané pojmy umět rozlišovat a koho si za nimi máme představit bude přednáška Kristýny Andrlové z české kanceláře UNHCR. Kromě samotných pojmů se přednáška zaměří na základní pravidla ochrany uprchlíků a praxi, jak taková ochrana a integrace uznaných uprchlíku probíhá v České republice. V neposlední řadě se povídání dotkne současných výzev a pokusí se přiblížit, jak se evropská uprchlická krize promítla do situace v České republice.

Petra Slámová, Občankáři.cz: Výuka tématu migrace v hodinách OV/SV
Petra Slámová představí krátce svoji metodiku k výuce tématu migrace a otevře prostor pro diskuzi a sdílení zkušeností s výukou tohoto předmětu na školách.

Cena:
Členové asociace: 0,- Kč bez stravování, 100,- Kč s obědem
Nečlenové asociace: 200,- Kč bez stravování, 300,- Kč s obědem

Letáček k akci najdete ve fotogalerii pod článkem.

Přihlášení na akci nejpozději do středy 1. června ZDE

Fotografie

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XIV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.2.2023 15:17 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XIV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, vyhlašujeme XIV. ročník mezinárodní soutěže Eustory pro středoškoláky. Téma letošního ročníku zní: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jed...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2023 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT