Moderní-Dějiny.cz

II. světová válka na webu Českého rozhlasu

Publikováno: 23.5.2010, Aktualizováno: 1.4.2012 12:08
Rubrika(y): Svět

Na webu Českého rozhlasu najdete zajímavé materiály k II. světové válce. Stránky byly vytvořeny k 60. výročí jejího ukončení. Snahou autorů je připomenout politické, vojenské události a oběti nejhrozivějšího konfliktu v dějinách lidstva. Web přináší zejména materiály, které souvisejí s pořady Českého rozhlasu a dále je rozvíjí. Publikuje také důležité a zajímavé materiály, kterým se zatím nedostalo větší nebo žádné publicity. Neklade si přitom za cíl poskytnout vyčerpávající informace o druhé světové válce.

II. světová válka na webu Českého rozhlasu

Tento web je připravován pod záštitou ČRo 1 - Radiožurnálu a ČRo Online. Jeho zodpovědným redakčním editorem je Jiří Hošek, webeditorem je Jiří Malina. Materiály o českých veteránech vznikají ve spolupráci s nadací Post Bellum. Web vzniká na dobrovolném základě.

Články, fotografie a další materiály jsou předmětem autorského práva. Jejich jakékoliv použití je možné jen na základě souhlasu Českého rozhlasu. V případě zájmu o jejich publikaci nás kontaktujte na níže uvedené adrese. Materiály z tohoto webu je možné i jednotlivě prolinkovat na jiné neziskové weby.

Autoři roztřídili informace do několika položek:

Hlavní stránka portálu

Osvobození ČSR
Bitva o rozhlas
Historie
Současnost
Lidé
LETECTVO
Tanky
NÁMOŘNICTVO
Válečné zločiny
Naši veteráni
Muzea
Historické akce

Kromě rozpracovaných témat najdete na stránkách taky řadu tapet s historickou tematikou volně ke stažení a interaktivní mapu II. světové války, kde posunem šoupátka na časové ose proměňujete rozložení vojenských sil na mapě Evropy. V kategorii Historické akce je možné absolvovat malý vědomostní kvíz.

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Ghetta beze zdí: sociální vyloučení

Aktualizováno: 27.4.2022 21:31 | Rubrika: Napříč stoletím, Československo v letech 1938-1945
Ghetta beze zdí: sociální vyloučení

Zadejte žáků elearningovou aktivitu. V této aktivitě se žáci prostřednictvím filmových svědectví pamětníků seznámí s rasovou a sociální segregací. Žákům aktivita zabere přibližně 70 minut práce na počítači. Nemusejí ji vykonat naj...

_Aktuality

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2022 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT