Moderní-Dějiny.cz

EduČaS - exkluzivní nabídka pro učitele Moravskoslezského kraje

Publikováno: 18.5.2010, Aktualizováno: 8.4.2012 18:24
Rubrika(y): Vzdělávání
Autoři: Jiří Tůma,

Společně s učiteli D a OV jsme připravili tříletý projekt pro učitele Moravskoslezského kraje vzdělávací oblasti Člověk a společnost na ZŠ a SŠ.

EduČaS - exkluzivní nabídka pro učitele Moravskoslezského kraje

Cílem není poučovat, ale vzájemně se obohatit, inspirovat. Umožnit učitelům získat nové náměty, inspirace do výuky, rozšířit repertoár vlastních metod, sdílet je z ostatními učiteli, vyjít z částečné izolace, setkávat se s dalšími kolegy s podobným zaměřením. Chceme také nabízet zdarma jinak finančně náročné dlouhodobé programy a to pro tuto užší cílovou skupinu.

Plánujte, vybírejte, kombinujte a těšíme se na viděnou na nějaké akci.
http://www.kvic.cz/projekty/educas/

Projekt EduČaS je zaměřen na metodiku výuky i její obsah - zejména na moderní dějiny a témata, která s novodobou historií souvisejí, jsou součástí dalších humanitních předmětů i průřezových témat. Chceme, aby vzdělávání pro tuto skupinu lidí bylo praktické a smysluplné, nabízíme možnost systematického vzdělávání pro ty, kteří by chtěli absolvovat v rámci projektu více aktivit (osobnostní, metodické, oborové).

Projekt je určen pedagogickým pracovníkům Moravskoslezského kraje ve vzdělávací oblasti Člověk a společnost (ČaS). Tedy pro Vás všechny učitele dějepisu, výchovy občanství a základů společenských věd na všech typech základních a středních škol, kteří máte zájem o systematické a smysluplné vzdělávání dle vlastního výběru. Najdete zde semináře, které Vám mohou pomoci jak učit (metodika), co učit (obsahové semináře a konference), dlouhodobé kurzy, letní školy, exkurze, náslechové hodiny. Tématicky je projekt EduČaS zaměřen na moderní dějiny a témata, která s novodobou historií souvisejí, jsou součástí dalších humanitních předmětů i průřezových témat.

Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
Partnerem projektu je Moravskoslezský kraj.


Nabídku projektu EduČaS najdete v příloze.
 

Přílohy

pdf
Typ souboru: *.pdf | Velikost: 0,07 MB | Stáhnout soubor...

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Aktualizováno: 8.4.2024 14:02 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Přihlaste se do XV. ročníku soutěže Eustory

Milí studenti, učitelé, tutoři, oficiálně vyhlašujeme již XV. ročník soutěže Eustory. Téma letošního ročníku: “Malé a velké dějiny 20. století”. Zajímá nás, jak “velké”, oficiální dějiny vstoupily do osudů jednotlivých konkrétních...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT