Moderní-Dějiny.cz

Den první: Festival výukových projektů

Publikováno: 9.11.2010, Aktualizováno: 16.3.2012 16:55

První den konference I mlčení je lež (9.12.) přinese ojedinělou přehlídku mnoha vzdělávacích projektů, do kterých se vaše škola má možnost zapojit a obohatit tak výuku novodobých dějin.

Den první: Festival výukových projektů

První den konference proběhne jako přehlídka výukových projektů významných vzdělávacích institucí a neziskových organizací působících v České republice. Jejich zástupci vám stručně představí své vzdělávací programy a aktivity. Se svými inspiracemi nás obohatí kolegové z Polska a Slovenska.

Věříme, že toto ojedinělé setkání přinese všem zúčastněným mnoho námětů, informací a kontaktů, které by jinak získávali obtížně.

A jaký je časový hormonogram?

S ohledem na vlaková spojení do Ostravy jsme zahájení konference v ostravské Nové radnici stanovili na 10:30. Po ukončení hlavního programu (cca 17:00- 19:00)  bude následovat doprovodný program: přednáška a výstava historika Zdeňka Hazdry a Muzea T.G.M. v Rakovníku. Výstava Česká šlechta ve službách Masarykovy republiky bude spojená s besedou, jejíž účastníkem bude potomek jednoho z našich významných šlechtických rodů. Bližší informace k výstavě a přednášce se brzy najdete v samostatném článku této rubriky.

Pozvání k představení svých projektů k dnešnímu dni přijali:

AV ČR ve spolupráci s ÚČD Filozofické fakulty UK v Praze
Collegium Bohemicum, o.p.s.
Člověk v tísni
DMS - Dokumenty, mládež & společnost
Gymnázium Olgy Havlové
Instytut Pamięci Narodowej Waszawa
Uniwersytet Jagielloński Kraków
EduČas (KVIC Nový Jičín)
Ostravská univerzita
PANT
Post Bellum
Ústav pro studium totalitních režimů
Živá paměť, o.p.s
Ústav pamäti národa
ÚJEP Ústí nad Labem
Západočeská univerzita Plzeň
Židovské muzeum v Praze


 

 

Související články

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literaturyPandorina skrinkaMuzeum v krabičce
Více...

_Související články

27.11.

Conference “Even silence is a lie” Venues

This year's conference will be held at the county office NIDV (Thursday, December 8th) and Ostrava New Town Ha...
18.8.

I mlčení je lež aneb Jak učit o době komunismu

23.ledna 2009 byl na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě zahájen cyklus seminářů pro středoškolské učit...

_Prameny

IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

Aktualizováno: 11.1.2021 23:32 | Rubrika: Napříč stoletím
IWALKS: VZDĚLÁVÁNÍ V MALÝCH SKUPINÁCH A NA ULICI

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme.

_Metodika

Dějepis pro všechny a o všech!

Aktualizováno: 21.12.2022 11:43 | Rubrika: Československo v letech 1918-1938
Dějepis pro všechny a o všech!

Dějepis pro všechny a o všech je princip, kterým se řídil tým metodiček Multikulturního centra Praha při tvorbě nového vzdělávacího webu digitalnipracovna.cz.

_Aktuality

Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

Aktualizováno: 28.9.2023 15:16 | Rubrika: Akce Moderních Dějin
Byli vyhlášeni vítězové XIV. ročníku EUSTORY

V pátek 22. září 2023 byly v ostravském Centru PANT vyhlášeny výsledky české verze celoevropské soutěže EUSTORY a vítězové byli oceněni iPhony, knižními, finančními odměnami a jejich tutoři ročním bezplatným předplatným časopisů D...

_Dějiny v médiích

Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

Aktualizováno: 27.4.2020 19:59 | Rubrika: Speciály, Video
Oslavte Den vítězství a projděte se historií s videi a pracovními listy

ČT edu vytvořilii speciál kolekci videí a pracovních listů k druhé světové válce. Znalost historie nám pomáhá určit směr našich budoucích kroků. Konec druhé světové války je důležité si připomínat, a proto vám přinášíme speciální ...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2024 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT