Moderní-Dějiny.cz

Jarní škola občankářů na téma migrace - pokračování

Publikováno: 27.5.2016, Aktualizováno: 27.5.2016 06:09
Rubrika(y): Vzdělávání
Autor: (red)

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd zve učitele k účasti na volném pokračování Jarní školy občankářů – Fenomén migrace jako téma výuky občanské výchovy a společenských věd, která se uskuteční v pátek 3. června 2016 v Praze. Veškeré informace k akci, program i kontakt na přihlášení najdete v článku.

Jarní škola občankářů na téma migrace - pokračování

Kdy: pátek 3. 6. 2016, a to od 9,00 do cca 15,00 hodin

Kde: Velký sál Pedagogické fakulty UK, Magdalény Rettigové 47/4 Praha 1

Program:
Doc. Zdeněk Uherek, ředitel Etnologického ústav AV ČR: Integrace cizinců v Evropě
V souvislosti se současnými zvýšenými migračními aktivitami do Evropy se často otevírá téma integrace cizinců. Přestože se jedná o téma, které se ve společenských vědách s různou intenzitou řeší už bezmála 150 let, jedná se o problematiku stále nevyčerpanou už i proto, že se podstatně mění společnost, do níž se cizinci integrují a představy majority, co to je být integrován. Přednáška představí nejdůležitější přístupy k problematice integrace a nejvýznamnější otázky, které si v souvislosti s tímto tématem klademe.

Kristýna Anderlová, právnička Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR): Je každý uprchlík migrant nebo každý migrant uprchlík?
O tom, jestli a proč je třeba tyto mediálně propírané pojmy umět rozlišovat a koho si za nimi máme představit bude přednáška Kristýny Andrlové z české kanceláře UNHCR. Kromě samotných pojmů se přednáška zaměří na základní pravidla ochrany uprchlíků a praxi, jak taková ochrana a integrace uznaných uprchlíku probíhá v České republice. V neposlední řadě se povídání dotkne současných výzev a pokusí se přiblížit, jak se evropská uprchlická krize promítla do situace v České republice.

Petra Slámová, Občankáři.cz: Výuka tématu migrace v hodinách OV/SV
Petra Slámová představí krátce svoji metodiku k výuce tématu migrace a otevře prostor pro diskuzi a sdílení zkušeností s výukou tohoto předmětu na školách.

Cena:
Členové asociace: 0,- Kč bez stravování, 100,- Kč s obědem
Nečlenové asociace: 200,- Kč bez stravování, 300,- Kč s obědem

Letáček k akci najdete ve fotogalerii pod článkem.

Přihlášení na akci nejpozději do středy 1. června ZDE

Fotografie

_Zajímavé odkazy

Archiv bezp. složekDigi. archiv časopisůCentropaSlovník české literaturyElektronická knihovnaASUDLiteratura ke staženíBibliografie od roku 1961Biografický archivMene Tekeljanpalach.czNárodní archivPamátník Vojna My jsme to nevzdaliPamátník LidicePolitičtí vězni.czPříběhy bezprávíMetodický portál RVPSorelaÚstav pamäti národaVONS.czmultikulturalita.czŽivá paměťAnna FrankováRomano Džaniben17. november 1989Demokratická revoluce 1989Cesta k listopaduHolocaust Memorial CenterTerror HázaExil 20. stoletíHlocaust.czTváří tvář historiiDeportálEuropeanaZmizelí sousedéSvobodně!Ośrodek KARTAMuezum Varšavského povstáníScriptum.czSlezské zemské muzeumČs. vizuální kultura v 50. letechMapováníProjekt Věrný zůstanuJeden svět na školáchStopy totalityo. s. Asi-milovaníProjekt Školákem v ProtektorátuGulag.czRyszard Siwiec 1909–1968Společnost Edvarda Beneše_Příběh Jana ZajíceOśrodek Pamięć i PrzyszłośćLogo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Logo není k dispozici.Neviditelné oběti komunismuCentrum pro studium holokaustu a židovské literatury
Více...

_Prameny

Genocida Romů a Sintů

Aktualizováno: 12.3.2019 13:26 | Rubrika: Druhá světová válka
Genocida Romů a Sintů

Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita se zaměřuje na pochopení rozsahu genocidy Romů a Sintů za druhé světové války. 

_Metodika

Metafora stromu jako model didaktiky dějepisu

Aktualizováno: 12.9.2019 21:20 | Rubrika: Aktuality, Metodika
Metafora stromu jako model didaktiky dějepisu

Vyšla nejnovější didaktika dějepisu od uznávaného autora s dlouholetou praxí výuky dějepisu na ZŠ a gymnáziu – výsledek mnoha seminářů pro učitele dějepisu na Slovensku i v ČR, nebo pro studenty učitelství, kteří společně po někol...

_Aktuality

Stáhněte si metodiky občankářů

Aktualizováno: 12.9.2019 21:26 | Rubrika: Vzdělávání
Stáhněte si metodiky občankářů

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd vydala souhrn více než 75 metodik, které vznikly v rámci projektu VOSK. Řada témat je bytostně spjata s moderními dějinami, proto jej sdílíme i na našem webu. VOSK je zkratka n...

_Dějiny v médiích

Požár říšského sněmu

Aktualizováno: 12.3.2019 13:25 | Rubrika: Zaostřeno na Moderní dějiny, Evropa a svět mezi válkami
Požár říšského sněmu

Historici se dodnes přou, zda byl požár Říšského sněmu z 27. února 1933 zinscenován nacisty, kteří ho každopádně obratně využili k pošlapání zbytků německé demokracie. Otázkou také zůstává, zda čtyřiadvacetiletý Marinus van der Lu...

 
© Všechna práva vyhrazena 2009 - 2019 Občanské sdružení PANT
Materiály na tomto portálu jsou určeny pouze pro vzdělávací účely.
Občanské sdružení PANT